WYDARZENIE

INTERNETOWE SPOTKANIA AUTORSKIE TARGÓW KSIĄŻKI HISTORYCZNEJ

Koniec listopada tradycyjnie kojarzy się z Targami Książki Historycznej w Warszawie. Od blisko 30 lat dla wielu osób to czas, którego nie potrafią sobie wyobrazić bez kontaktu z historią i twórcami książek o tej tematyce. Niestety w tym roku Targi nie mogą się odbyć w tradycyjnej, tak cenionej, formule. Właśnie dlatego w terminie od 26 do 29 listopada 2020 r., organizatorzy Targów wraz z partnerami proponują ciekawy i zróżnicowany program internetowych spotkań autorskich, które podzielone zostały na trzy bloki tematyczne.

Miłośników historii zapraszamy na spotkania w ramach Salonu Autorów Instytutu Pamięci NarodowejSalonu Książki Muzealnej Online oraz Salonu Książki Historycznej. Internetowy Program Spotkań Autorskich Targów Książki Historycznej zainauguruje wirtualne ogłoszenie laureatów tegorocznej edycji Nagrody Klio. Przez cztery dni, na profilach FB Targów Książki Historycznej i Fundacji Historia i Kultura, także na stronie internetowej i na kanale You Tube Fundacji zaproponujemy ok. 50 rozmów z autorami, w tym także spotkania na żywo. Wszystkie materiały dostępne będą dla zainteresowanych także po zakończeniu premierowych emisji.

W sytuacji, gdy nie możemy uczestniczyć w Targach w tradycyjnej formule, szczególnie serdecznie zachęcamy miłośników historii do uczestnictwa w Programie Internetowych Spotkań Autorskich Targów Książki Historycznej. Pełny harmonogram wydarzeń publikujemy poniżej, a dla zainteresowanych zakupem książek, podczas każdego spotkania prezentujemy kod QR, który po zeskanowaniu smartfonem przeniesie Państwa w miejsce, gdzie można książkę kupić.

Liczymy, że tegoroczne Internetowe Spotkania Autorskie Targów Książki Historycznej w dużej mierze zaspokoją apetyt na literaturę historyczną.

Targi są nie tylko wydarzeniem kulturalnym, ale także miejscem spotkań z wydawcami, wymiany doświadczeń i korzystnych zakupów.

Aby wyróżnić wkład polskich autorów w popularyzację historii oraz docenić wydawców literatury historycznej, co roku podczas Targów przyznawana jest Nagroda KLIO w czterech kategoriach:

  • autorskiej – indywidualny wkład autora w popularyzację historii;
  • monografia naukowa – merytoryczny wkład w poznawanie historii;
  • edytorskiej – dla wydawcy za publikację interesujących serii, cykli itp.;
  • varsaviana – za wkład w popularyzację historii Warszawy.

Osoby kontaktowe:

Teresa Wieczorek

Tel. 696 452 741
Email: sprzedaz@historiaikultura.pl

Agnieszka Ziemiańska