WYDARZENIE
Oblicza Niepodległej, Polskie zwycięstwo 1920 roku - spotkanie z prof. Michałem Kopczyńskim
H. Jando i A. Gosk spotkanie wokół książki ORP Orzeł – historia i hipotezy jego zatonięcia
Nieba i ziemi nie widać. Warszawiacy o wrześniu 1939 Muzeum Warszawy
Barbara Hoff - rozmowa z kuratorką Weroniką Szerle
Peowiacy i ich losy (Jabłonna, Chotomów, Krubin, Wieliszew) - rozmowa z autorem Jackiem Szczepańskim
Rozmowa wokół książki Trofea wojny polsko-bolszewickiej w zbiorach Muzeum Wojska Polskiego
Portret w dawnej Polsce - rozmowa z prof. Janem Ostrowskim
Rozmowa o publikacjach Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów
Spotkanie ze dr Zbigniewem Hundertem wokół książki W boju i paradzie. Husaria Rzeczpospolitej
Spotkanie z prof.Arkadiuszem Wagnerem wokół publikacji dot.200-lecia Towarzystwa Naukowego Płockiego
Jaskinia Gvardjilas Kide w Gruzji - spotkanie z Wojciechem Brzezińskim Dyrektorem PMA w Warszawie
Od lat Salon Książki Muzealnej stanowi ważny element Targów Książki Historycznej, nie mogło go więc zabraknąć podczas ich wirtualnej edycji. Współorganizatorem Salonu Książki Muzealnej Online jest Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów, przy współpracy Mazowieckiego Oddziału Stowarzyszenia Muzealników Polskich. W ramach Salonu Książki Muzealnej Online, począwszy od 26 listopada br., można będzie śledzić rozmowy z autorami publikacji i przedstawicielami instytucji muzealnych.
Zapraszamy na rozmowę o publikacjach Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów z udziałem: prof. ucz. dr hab. Piotra Majewskiego, dyrektora NIMOZ; red. Anny Saciuk-Gąsowskiej z Muzeum Sztuki w Łodzi, członkini redakcji rocznika „Muzealnictwo” i dr Julii Wrede – koordynatorki wydawnictw NIMOZ, z-cy red. nacz. rocznika „Muzealnictwo”.
Odbędą się także: rozmowa z Wojciechem Brzezińskim wokół książki Jaskinia Gvardjilas Kide w Gruzji. Opracowanie wydane w stulecie badań polskiego archeologa Stefana Krukowskiego wydanej nakładem Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie, którego współwydawcą są Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, rozmowa z prof. Arkadiuszem Wagnerem wokół publikacji dot. 200-lecia Towarzystwa Naukowego Płockiego, rozmowa ze Zbigniewem Hundertem wokół książki W boju i paradzie. Husaria Rzeczpospolitej wydanej nakładem ARX REGIA Działu Wydawniczego Muzeum Zamku Królewskiego w Warszawie – Muzeum, rozmowa z prof. Janem Ostrowskim wokół publikacji Portret w dawnej Polsce wydanej nakładem Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie rozmowa z Jackiem Emilem Szczepańskim – autorem publikacji Peowiacy i ich losy (Jabłonna, Chotomów, Krubin, Wieliszew), rozmowa z kuratorką Weroniką Szerle na temat publikacji Barbara Hoff wydanej nakładem Muzeum Miasta Gdyni, rozmowa z Izabellą Maliszewską na temat publikacji Nieba i ziemi nie widać. Warszawiacy o wrześniu 1939, wydanej nakładem Muzeum Warszawy, rozmowa z Hubertem Jando i Aleksandrem Goskiem wokół książki ORP Orzeł – historia i hipotezy jego zatonięcia, wydanej nakładem Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, rozmowa z prof. Michałem Kopczyńskim wokół publikacji Oblicza Niepodległej, Dziedzictwo II Rzeczypospolitej, Polskie zwycięstwo 1920 roku.
Rozmowy w ramach Salonu Książki Muzealnej prowadzi red. Jerzy Kisielewski.
Targi są nie tylko wydarzeniem kulturalnym, ale także miejscem spotkań z wydawcami, wymiany doświadczeń i korzystnych zakupów.
Aby wyróżnić wkład polskich autorów w popularyzację historii oraz docenić wydawców literatury historycznej, co roku podczas Targów przyznawana jest Nagroda KLIO w czterech kategoriach:
- autorskiej – indywidualny wkład autora w popularyzację historii;
- monografia naukowa – merytoryczny wkład w poznawanie historii;
- edytorskiej – dla wydawcy za publikację interesujących serii, cykli itp.;
- varsaviana – za wkład w popularyzację historii Warszawy.
Osoby kontaktowe:
Teresa Wieczorek
Tel. 696 452 741
Email: sprzedaz@historiaikultura.pl
Agnieszka Ziemiańska
Tel. 606 842 482
Email: promocja@historiaikultura.pl,
program@historiaikultura.pl