WYDARZENIE
INTERNETOWE SPOTKANIA AUTORSKIE TARGÓW KSIĄŻKI HISTORYCZNEJ
Koniec listopada tradycyjnie kojarzy się z Targami Książki Historycznej w Warszawie. Od blisko 30 lat dla wielu osób to czas, którego nie potrafią sobie wyobrazić bez kontaktu z historią i twórcami książek o tej tematyce. W tym roku, od 26 do 29 listopada, w związku z pandemią koronawirusa, po raz pierwszy targi odbyły się w formule wirtualnych spotkań autorskich. Profile FB Targów Książki Historycznej i Fundacji Historia i Kultura, stronę internetową i kanał You Tube Fundacji odwiedziło ponad 70 tys. widzów śledząc blisko 50 rozmów z autorami, w tym wiele spotkań na żywo. Choć życzylibyśmy sobie, jak co roku spotkać się z Państwem na tradycyjnych targach, niewątpliwym atutem wydarzenia w internetowej formule jest ciągła dostępność wszystkich materiałów po zakończeniu premierowych emisji.
Organizatorzy Targów wraz z partnerami zaproponowali ciekawy i zróżnicowany program internetowych spotkań autorskich, które podzielone zostały na trzy bloki tematyczne.
Miłośników historii zapraszamy na spotkania w ramach Salonu Autorów Instytutu Pamięci Narodowej, Salonu Książki Muzealnej Online oraz Salonu Książki Historycznej. Internetowy Program Spotkań Autorskich Targów Książki Historycznej zainaugurowało wirtualne ogłoszenie laureatów tegorocznej edycji Nagrody Klio. Wszystkie rozmowy są dostępne na profilach FB Targów Książki Historycznej i Fundacji Historia i Kultura, także na stronie internetowej i na kanale You Tube Fundacji
Liczymy, że tegoroczne Internetowe Spotkania Autorskie Targów Książki Historycznej w dużej mierze zaspokoją apetyt na literaturę historyczną.
Targi są nie tylko wydarzeniem kulturalnym, ale także miejscem spotkań z wydawcami, wymiany doświadczeń i korzystnych zakupów.
Aby wyróżnić wkład polskich autorów w popularyzację historii oraz docenić wydawców literatury historycznej, co roku podczas Targów przyznawana jest Nagroda KLIO w czterech kategoriach:
- autorskiej – indywidualny wkład autora w popularyzację historii;
- monografia naukowa – merytoryczny wkład w poznawanie historii;
- edytorskiej – dla wydawcy za publikację interesujących serii, cykli itp.;
- varsaviana – za wkład w popularyzację historii Warszawy.
Osoby kontaktowe:
Teresa Wieczorek
Tel. 696 452 741
Email: sprzedaz@historiaikultura.pl
Agnieszka Ziemiańska
Tel. 606 842 482
Email: promocja@historiaikultura.pl,
program@historiaikultura.pl